Новости

ВИЗНАНІ В УСЬОМУ СВІТІ!

derun-historyВ минулому році під  Мінськом білоруси влаштували «Дранікі-fest». Саме там спекли гігантський дерун діаметром більше 2 метрів. Організатори фестивалю сподіваються, що це не тільки найбільший дерун в Білорусі, а й в світі. Однак українці знають, що в Коростені деруни більші!

На І Міжнародному фестивалі дерунів (у 2008 році) коростенці випекли найбільший в Україні дерун. Тоді дерун-рекордсмен заважив 118 кілограмів і потрапив до Книги рекордів України. Та вже на ІІІ фестивалі коростенці знову випекли дерун-рекордсмен. Цього разу вже вагою майже 140 кг.

До речі, коростенський DerunFest одразу виправдав свій статус міжнародного, адже за часи свого існування картопляні смаколики на ньому готували й куштували білоруси, росіяни, поляки, французи, норвежці, шведи, англійці та шотландці! Сподіваємося, що і цього разу міжнародні делегації здивують коростенців національними стравами з картоплі.

Цікаво, що в Україні налічується понад 30 назв картопляних млинців. У білорусів та росіян цю страву називають «дранікі» та «драники», у євреїв поширена страва латкес (левівот), у литовців популярні цепеліни, диджукукуляй, а ірландці кажуть: «Якщо не вмієш готувати боксті, то ніколи не вийдеш заміж». А у українських дівчат є всі шанси на щасливе заміжжя. Головне – бути в потрібний час у потрібному місці.

Тож 12 вересня VIІ Міжнародний фестиваль Дерунів чекає всіх, хто прагне гарно відпочити, насолодитися древлянською смакотою і познайомитися з цікавими людьми.

Все найцікавіше попереду!

derunfest.in.ua

 

 

Вход на сайт

Гимн дерунам