Новости

Памятник Деруну!

derun 1

 

19 сентября в Коростене Житомирской области откроют памятник Деруну. Как сообщили УНИАН в пресс-службе Коростенского горсовета, памятник откроют в рамках Второго международного фестиваля дерунов в центральном парке города.
В рамках фестиваля пройдут также конкурсы на лучший плакат о дерунах, лучший рецепт дерунов, лучшую песню или анекдот о дерунах. Также в рамках фестиваля будет действовать школа по изучению основ приготовления дерунов.
Напомним, что в Коростене при информационной поддержке УНИАН 27 сентября 2008 года состоялся Первый фестиваль дерунов, в котором приняли участие более 5 тысяч гостей. Испеченный в тот день дерун весом 118 кг занесли в Книгу рекордов Украины.

Незабаром V Міжнародний фестиваль дерунів!

zapr na Der12Добре відомо, що найкраще відпочивати там, де гостинно пригощають. І де ж, як не в славетному древлянському місті Коростені знають усі секрети успішної гостинності. Тут живуть чудові господині, які мають рецепти найсмачніших картопляних млинців. Не дивно, що саме Фестиваль дерунів є найголовнішим та найфеєричнішим святом у місті, яке по праву можна назвати кулінарною поліською столицею.

Приходить час ювілейного п`ятого Фестивалю дерунів у Коростені. Чотири попередніх настільки вразили своєю цікакавістю та різноманітністю, що вже й не знаєш чого очікувати від нового. А він вже незабаром. Коростень знову радо запрошує гостей з усіх куточків країни і не тільки. Радісний настрій, святкові пісні та танці, шрокий асортимент вишуканих страв, а серед них найголовніше – Деруни. Будуть нові враження, нові зустрічі. Створюватиметься приємна гостинна атмосфера. І все це під дією їх чарівної сили.

Смачно, весело та енергійно проходить найсмачніший фестиваль України. Коростеню є чим здивувати своїх гостей 8 вересня 2012 року. Він радо запрошує всіх до своїх теплих гостинних обіймів та обіцяє неймовірні враження. Таке свято пропустити неможливо. Ви вже заінтриговані? Чекайте наступних анонсів! Все найцікавіше попереду!

Усім на деруни!

Відділ інформаційно-консультативного забезпечення виконкому Коростенської міської ради

Дерунам слава!

 svDer 11 1Нарешті дочекалися. 10 вересня Коростень відсвяткував довгоочікуваний IV Міжнародний фестиваль дерунів (фото здесь): свято спілкування, гарного настрою та майстерності приготування картопляних млинців! 

 

Свіженькі такі, прямо з пательні, теплогарячі, щоб на олії та з цибулькою! Ото запхаєш в рота та з насолодою та втіхою ковтаєш. А перед цим помакати у свіжу білесеньку сметанку! А після деруна з’їсти ще й м’ясисту шкварочку! І отак цілий день… Аж тремтить від усіх цих смачних пахощів душа.

Коростенці першими запатентували це «смачне» свято. Фестиваль проходить вже вчетверте. На І Міжнародному фестивалі коростенці увійшли в Книгу рекордів України, спікши найбільшого деруна – 118 кг.

Українці з давніх-давен сповідують культ їжі: в різних містах України вже встановлено пам’ятники хлібу, салу, варенику, ніжинському огірку. На ІІ Міжнародному фестивалі (2009 р.) коростенці урочисто відкрили пам’ятник Деруну, біля якого посадили два кущі калини на знак того,що у Фестивалі дерунів поєднуються українські традиції, кулінарна майстерність та щира поліська гостинність.

Наступного року свято стало ще яскравішим: коростенці побили рекорд і спекли дерун вагою 130 кг, а довжиною 2 м 50 см.

Цього року свято розпочалося яскравим танцювальним парадом, який був організований фітнес-клубом «Форма» за сприяння Коростенської міської організації Партії регіонів, зокрема її голови – Баранівської Тетяни Миколаївни.

Танцювальний парад представляв собою колону з 60 людей, яка рухалася від міськвиконкому до парку імені М.Островського, виконуючи під музику танцювальні рухи. Видовище дійсно надзвичайно цікаве, яскраве та емоційне. Таке вперше проходить в Коростені і, дивлячись на позитивний результат, сподіваємося, що надалі таких заходів буде більше.

Урочисто відкрив IV Міжнародного фестиваль дерунів міський голова Володимир Москаленко.

Також слово для привітання мав голова Житомирської облради Запаловський Й.А., який щиро передав привітання від житомирян. Він вручив подяку від влади області Володимиру Москаленко за те, що мер стільки зробив для міста, області, їх жителів.

З грамотою прибув головний хорунжий Запорізького війська, який від імені вільних козаків вручив міському голові булаву, шаблю та прапор козаків-кулінарів із Запорізької Січі.

На святковій сцені відбулося урочисте привітання родин з прізвищем Дерун, які приїхали з різних областей України (найбільше – з Київської).

В Україні проживає близько 600 людей з прізвищем Дерун, однак відкликнулися на запрошення мера лише 15 родин. У Коростені, на жаль, таких прізвищ нема.

Володимир Москаленко вшанував пам’ять Ничипоренка В.П. – автора ідеї проведення Міжнародного фестивалю дерунів. На жаль, цього року його нестало. Міський голова вручив орден посмертно, передавши його родині Ничипоренка В.П.: дружині, сину, дочці.

Після урочистого відкриття свята, жителі та гості міста могли насолоджуватися смаком дерунів, брати участь у різноманітних конкурсах («Поросячі вибрики», «Дерунярське триборство» - армреслінг, підняття ваги, метання дерунів), дитячі конкурси, поліські конкурси, вікторини, виставки, які гарантували гарний настрій та багато приємних вражень.

Усі бажаючі могли придбати на згадку безліч різноманітних сувенірів. Особливо популярними цього року були барвисті віночки та вишиванки.

Кожен з гостей свята мав можливість придбати Патент Дегустатора (100 грн.),  який давав право не тільки скуштувати всі види картопляної продукції, а й виставити їм особисту оцінку. Найактивнішим дегустатором стала Юревич В.В.

На святі кожен міг не тільки скуштувати деруни, спечені за старовинними рецептами, а й навчитися готувати їх самому. Для цього працювала «Школа дерунярства», де кожного бажаючого навчали секретам приготування цієї страви та видавали дипломи. У ролі вчителя навіть виступив міський голова Володимир Москаленко, який продемонстрував майстер-клас приготування «Дерунів від мера».

У рамках фестивалю, міською радою проводилися також конкурси на найоригінальніший плакат про деруни ( 1 місце – Макаренко Анастасія, учениця ЗОШ №11, 2 місце – Бабська Анастасія, ЗОШ №2, 3 місце – ЗОШ №1), найоригінальніший рецепт дерунів (1 місце – завод залізобетонних шпал, дошкільний навчальний заклад №9, кафе «Південь», Ушомирська сільська рада), на найбільший і оригінальний овоч чи фрукт, який виріс в Коростенському районі, а також на кращу композицію з чорнобривців, на кращу вишиванку (1 місце серед жінок – Капітанчук О. А., серед чоловіків – Тетерук В. В., серед дітей – Гаєвська Єва, 3, 5 рочки).

Під час фестивалю також проходили конкурси на найоригінальніше нарізування овочів «Кулінарний карвінг» ( 1 місце – міська організація товариства Червоного Хреста, дошкільний навчальний заклад №3, їдальня ЗОШ №10, Меленівська сільська рада), на кращий вірш чи оду дерунам ( 1 місце – Кващук Олена, вчителька ЗОШ №8 з байкою «Дерун-блондин»), на найкращу презентацію дерунів, оригінальне оформлення місця (1 місце – Міська організація товариства «Червоного Хреста», ЗОШ №5, Шершенівська сільська рада).

Протягом усього дня у місті лунала музика та пісні творчих колективів. Також проходив гала-концерт Всеукраїнського конкурсу «Грай, гармонь!».

Приємно було бачити, що до Коростеня приїхало багато гостей не тільки з України, але й іноземці. Наприклад, делегації з Норвегії, Польщі, Великої Британії, Росії, Білорусії, Молдови та ін.

Ми поцікавилися в одного з гостей, якої він думки про жителів міста: «Коростенці – люди особливі. Вони великі патріоти – у них горять очі, коли вони розповідають про своє місто».

Приємно, що в Коростені є таке чудове свято. Це робить наше місто ще популярнішим та гарнішим. Радує те, що з кожним роком програма святкування покращується й удосконалюється, а гостей приїжджає все більше. Сподіваємося на нові прекрасні досягнення!

Анастасія Доманська

IV Международный фестиваль дерунов глазами гостей

svDer gosti«Деруны всей страны, объединяйтесь». Под таким лозунгом сегодня в Коростене прошел всеукраинский фестиваль дерунов. Впервые сюда по приглашению города съехались семьи с фамилиями Дерун. Прямо под октрытым небом повара делились секретами полесских блюд.

 

 

На выходных 10-11 сентября в Коростене Житомирской области прошел четвертый международный фестиваль дерунов.

Девиз нынешнего фестиваля: «Драники всей Украины, объединяйтесь!», передает Житомир.Инфо

Подробнее: http://nbnews.com.ua/news/10842/

 

10 сентября в центральном парке города Коростень Житомирской области состоялся IV Международный фестиваль дерунов. Школы, общественные организации, городские больницы, станции юных техников, территориальные общины и прочие учреждения представляли деруны собственного изготовления, домашние соления и крепкие напитки – медовуху с перцем, калгановку, зверобой, кедровку и др. Деруны были предоставлены на самый разнообразный вкус!

Подробнее: http://media.2000.net.ua/video/novosti/3118-korosten-iv-mezhdunarodnyj-festival-derunov

 

Фестиваль дерунов в Коростене снова прошел на ура! «Деруны всей страны, объединяйтесь». Под таким лозунгом в Коростене состоялся всеукраинский фестиваль дерунов.

Впервые сюда по приглашению города съехались семьи с фамилиями Дерун. Деруны и представить себе не могли, что их однофамильцев так много – полтысячи семей в Украине.

Подробнее: http://zhzh.info/news/2011-09-11-10862

 

В городе Коростень Житомирской области 10 сентября 2011 прошел Четвертый международный фестиваль дерунов. Каждый имел возможность полакомиться блюдом в парке культуры им. Островского.

Главным действом фестиваля стал конкурс на самый вкусный дерун.

Подробнее: http://gazeta.ua/ru/articles/culture-photo/399158#photo

{youtubejw}9gP_sgdg5A0{/youtubejw}

{youtubejw}4uOTlf01oN8{/youtubejw}

{youtubejw}Cej4NFSXyzw{/youtubejw}

 

Происхождение фамилии Дерун

 derun familiyaВладелец фамилии Дерун заслуженно должен восхищаться своими предками, сведения о которых хранятся в различных бумагах, подтверждающих след, оставленный ими в нашей истории.

 Фамилия Дерун ведет свое начало от прозвища Дерун. Прозвище Дерун восходит к аналогичному украинскому существительному. Так называют процентщика, то есть того, кто одалживает деньги в долг под проценты. Не исключено, что именование, Дерун указывает на профессию его обладателя. Так могли назвать ростовщика.

Кроме того, существительное «дерун» имеет значение «тот, кто стрижет овец». В таком случае, прозвище Дерун могло принадлежать человеку, который занимался разведением скота для получения шерсти. Не исключено, что Деруном назвали мастера по стрижке отары. Дерун легло в основу фамилии Дерунов. Дерун, со временем получил фамилию Дерунов.

Дерун и дерунья – так в Новгородских землях называли нерях, на которых одежда, что называется, «горит», да и сами они ее дерут, оттого она скоро изнашивается. Там же можно было услышать: перчик (или хрен, или табак) – дерунок, т.е. «крепкий, едкий, жгучий». Костромичи деруньей именовали буран, вьюгу, метель, что логично – тоже ведь дерет и лицо, и одежду. Получается, что Дерун, Дерунов, Дерунков и Метелин, Метелицын, Вьюгин, Вьюжин – «однофамильцы».

Вход на сайт

Гимн дерунам