Новости

ДО КОРОСТЕНЯ ПОВЕРТАЄТЬСЯ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДЕРУНІВ

logo-viiКілька років поспіль у Коростені проходив популярний і всіма улюблений Міжнародний фестиваль дерунів. У центральному парку ім. М. Островського, цілий день звучали пісні і танці, народні майстри демонстрували свої вироби, а головне – всюди можна було скуштувати смачнючі деруни!

Однак в 2014 році у зв'язку з напруженою ситуацією в країні Міжнародний фестиваль дерунів був перенесений на невизначений термін.

І ось гарна новина! Як повідомила начальник інформаційно-консультативного відділу коростенського міськвиконкому Наталія Чижевська, Коростень, що вже став столицею дерунів, знову зможе порадувати коростенців та гостей міста смачними дерунами та древлянською гостинністю.

Подробнее...

А НАШИ САМЫЕ ВКУСНЫЕ! (дерунам посвящается)

logo-dirunfest13Недавно все коростенские СМИ облетела новость:

В связи с напряженной ситуацией в стране VII Международный фестиваль дерунов, который должен был состояться 13 сентября 2014 года, перенесен на неопределенный срок.

Безусловно, это сообщение было вполне ожидаемым. Не до веселья сейчас нашему народу, в стране война…

Тем не менее, 13 сентября наступило, и с уверенностью можно сказать, что во многих семьях в этот день на столе будут наши любимые деруны. Ведь отменить любви к этому национальному коростенскому блюду не смогут никакие обстоятельства.

«ПГ» для своих читателей подготовила рецепты дерунов от коростенских эмигрантов, которые проживают в настоящее время в Америке.

Подробнее...

В Коростень за дерунами – на пивосипеді!

pivosiped 1Цього року на Фестивалі дерунів – новинка , або, якщо хочете – нова «фішка»: пивосипед. Пивосипед приїхав з Києва, де його змайстрували ентузіасти з фірми «Є ідея!». Сама назва цього «чуда техніки» говорить за себе: пий собі пиво та крути педалі. Тільки при цьому ще  й їдеш не сам, а веселою компанією: пивосипед – восьмимісний. Креативний директор фірми Павло Дідик розповів про  цей «хіт» сезону на колесах.

 

- Як виникла ідея пивосипеда?

- Підгледіли в Європі. «Бірбайки», або ж пивні  велосипеди,  давно вже їздять європейськими містами   -  ви побачите їх в Берліні, в Гамбурзі, Амстердамі,  Вільнюсі та ще багато де.  Їде весела компанія містом, хлопці потягують пиво, співають, травлять байки… Є бірбайки ледь не до двадцяти місць. Влаштовуються навіть гонки на бірбайках.   Подумалось, а чому нічого такого не їздить Україною? І зробили свій “бірбайк”  на  вісім пасажирів: шестеро людей крутить педалі, а два місця, ми звемо їх “панські”, то просто їдуть пасажири, сидять позаду. Ну і наш водій-бармен-гід крутить кермо, і, звісно, ніякого пива не п’є, бо ж на роботі.

- Чому тоді не “бірбайк”, а пивосипед?

- Тому що це наш рідний, український засіб пересування. Ми п’ємо там ніякий не “бірк”, не “піво” (пам’ятаєте, “Куме, а знаєте, як вони кажуть на наше “пиво”?), а саме пиво. До речі, сьогодні в Україні випускається чимало сортів непоганого, як навіть на європейські мірки, пива, тож ми частуємо українським пивом. По-друге, це ніякий не “байк”, а справді велосипед – з українського металу, дерева чи запчастин до авто. То чому ми повинні називати його якимись імпортними словами, а не нашими – від слів “пиво” та “велосипед”?

- Хто на ньому може кататись?

- Всі бажаючі. Ми позиціонуємо наш транспортний засіб як «український народний  атракціон» за принципом «два в одному»: пиво дуйте та мандруйте. При цьому все відбувається дуже демократично: ви можете пити пиво, а можете – лимонад, можете не пити нічого, просто їхати собі, можете їсти морозиво, чи не їсти нічого. До речі, у Львові, де схожий до нашого пивосипеда велобар їздить центральною площею та вулицями міста, десь лише третина людей п’є пиво, решта просто сприймають це як прогулянку та екскурсію. Головне, на наш погляд, сідати за пивосипед в доброму гуморі, та підтримувати компанію. Ціни також демократичні, тож кожен бажаючий може прокататись…

- А як по-вашому, наскільки добре гармоніюють пиво та деруни?

- Чудово. Хто сказав, що пиво треба пити лише з раками чи таранею? Згадайте хоча б “Братів Гадюкіних”: “Потім ми шпацерували, пили пиво з дерунами…” Тож будете на фестивалі дерунів у Коростені – не забудьте, що у вас є можливість проїхатись і на пивосипеді…

korosten.in.ua

Нагадуємо про те, що Міжнародний Фестиваль дерунів у 2014 році ВІДМІНЕНО!

deruni-vidminenoШановні коростенці та гості міста!

Жодних заходів, пов’язаних з цим фестивалем, у місті не буде.

Проведення комерційних заходів, що асоціюються із брендом ФЕСТИВАЛЮ ДЕРУНІВ, окремих підприємців міська влада не заохочує і відповідальності за їх проведення, громадський порядок та безпеку за межами міста не несе!

Повідомляємо, ЩО ДОЗВОЛУ НА ЗМІНУ МАРШРУТІВ МІСЬКОГО АВТОТРАНСПОРТУ МІСЬКА ВЛАДА НЕ НАДАВАЛА!

Подробнее...

Третій Міжнародний фестиваль дерунів у Коростені

derunu25 вересня 2010 року в центральному парку міста Коростеня, Житомирської області о 13.00 розпочнеться Третій  міжнародний фестиваль дерунів.
«ДЕРУНАМ СЛАВА!» - під таким гаслом пройде фестиваль у Коростені.
На ньому кожен зможе не тільки скуштувати деруни, спечені за старовинними рецептами, а й навчитися готувати їх самому.
Для цього працюватиме «Школа дерунярства», де кожного бажаючого навчать секретам приготування цієї страви та ще й видадуть відповідний диплом. У ролі вчителя навіть виступить міський голова Володимир Москаленко, який продемонструє майстер-клас приготування «Дерунів від мера».
Головним дійством фестивалю стане конкурс на найсмачніший дерун. Кожен бажаючий зможе конкурувати на рівні з досвідченими майстрами кулінарної справи. Судитиме конкурс авторитетне жюрі.
Кожен з гостей свята зможе придбати патент на право дегустації, що дає право спробувати всі види картопляної продукції та виставити особисту оцінку їм.
У рамках фестивалю пройдуть різноманітні конкурси, вікторини, виставки, які гарантують гостям міста гарний настрій та багато приємних вражень.
Довідка: Перший фестиваль відбувся 27 вересня 2008 року. У фестивалі взяло участь понад 5 тисяч гостей. Дерун, спечений того дня вагою 118 кг, занесено до Книги рекордів України. Під час другого фестивалю в місті відкритий єдиний в Україні пам’ятник Деруну.
 
Реєстрація та акредитація ЗМІ розпочнеться о 12.00 біля центрального входу парку культури і відпочинку ім. М. Островського.
по материалам korosten.in.ua

Вход на сайт

Гимн дерунам